Olga Bończyk z zespołem

„Piosenki z klasą”

O Koncercie

„Piosenki z Klasą” to energetyczny i niezwykle subtelnie ułożony koncert z piosenkami, które Olga Bończyk chciała zaśpiewać już od dziecka.

„Spełniam w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa, gdy ze skakanką w ręku, przed lustrem śpiewałam piosenki Ireny Santor, Marii Koterbskiej czy Reny Rolskiej. Wyobrażałam sobie wtedy, że jestem wielką artystką i śpiewam dla wielotysięcznej widowni i jak dorosnę, wrócę do tych piosenek i zaśpiewam je dla swojej publiczności. Marzenia się spełniają”

Koncert złożony jest z piosenek, które przez lata swojej kariery artystka śpiewała w recitalach tematycznych. Dziś, na prośbę publiczności, z wybranych i najbardziej lubianych piosenek złożyła swego rodzaju koncert życzeń. Usłyszą Państwo piosenki filmowe takie jak: „Cabaret”, „New York” czy „Paroles, paroles”, a także niezapomniane przeboje polskiej piosenki jak: „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Remdium”, „Jego portret”, czy „Kasztany”. Zajrzymy też do „Kabaretu Starszych Panów”, którego muzą była eteryczna Kalina Jędrusik. A dla tych, którzy cenią autorskie projekty Olgi Bończyk, artystka zaśpiewa kilka piosenek z ostatniej płyty – „Piąta Rano”.

Repertuar

Od nocy do nocy

Jego portret

Walc Embarras

Jeszcze poczekajmy

Tyle słońca w całym mieście

Zatańczysz ze mną jeszcze raz

Szeptem

Remedium

Nie pożałuje pan

Nie budźcie mnie

Gdzie ty, gdzie ja

Gdy mi Ciebie zabraknie

Kasztany

Jesienna dziewczyna

Nieduża miłość

Moja Mama

Nie zatrzymuj się

Wystarczy być

Klucz do życia

Moja droga na szczyt

Kilka prawd

W końcu miała dość

Świat po czterdziestce

Czułość tamtych dni

Zacznij od nowa żyć

Piąta rano

Pójdę wszędzie z tobą

Trzeba marzyć

Wykonawcy

Olga Bończyk - wokal

Zespół w składzie: 
Jacek Piskorz / Jan Zeyland – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja